2020 Countdown to State: Youth Tier II Elite 8 Teams Set in All Divisions


The Youth Tier II Round Robin match-ups have been set. Please click here to view game locations and schedules. Good luck, teams!

10 & UNDER AA
Falcons (Taylor) * Jets (Lewandowski) * Northwest Chargers (Zanon) * Glenview Stars (Philbin)
Blues (Imes) * Stallions (Doell) * Northern Express (Mann) * Bulldogs (Messner)

10 & UNDER A
Blues (Imes) * St. Jude (Zayer) * Falcons (Langlois) * Sabres (Lewandowski)
Falcons (Miller) * Sabres (O’Neill) * Vipers (Hassler) * Hawks (Davidson)

10 & UNDER  B
Bruins (Zuccaro) * Skokie (Johnston) * Glenview (Weides II) * Winnetka (Nickel)
Hawks (Thick) * Express (Sorenson) * Vikings (Distefano) * Falcons (Wiggemansen)

12 & UNDER AA
Northwest Chargers (Mueller) * Bulldogs (Cha) * Blues (Monte) * Sabres (Lindeman)
Rockford (Hewer) * Bruins (Seery) * Vipers (Kinsman) * Jets (Maltais)

12 & UNDER A
Sabres A1 (Smith) * Bruins (Seery) * Blues (Finner) * Jets (Maltais)
Hawks A2 (Smolen) * Falcons (Dimitrakos) * Wilmette (McMahon) * Jets (Barra)

12 & UNDER B
Sabres (Carter) * Blues (Finner) * Vikings (Kurzawski) * Hawks (Hamilton)
Falcons (Vacala) * Bruins (Stow) * Hawks (Baskel) * Sabres (Matker)

14 & UNDER AA
West Dundee (Vahmistrovs) * Winnetka (Acri) * Falcons (Lebda) * Ice Dogs (Ustrnul)
Hawks (Yakubov) * Northbrook (Loesch) * Jets (Lewandowski) * Vikings (Pollos)

14 & UNDER A
Vikings (Kurzawski) * Bruins (Schettek) * Northwest Chargers (Scalfini, Jr.) * Sabres (Carroll)
West Dundee (Rewiako) * Winnetka (Hawkins) * Bulldogs (Herbert) * Peoria (Babcock)

14 & UNDER B
Vikings (Distefano) * Hawks (Sleezer) * Wilmette (Bauer) * Skokie (Binder)
Chargers (Sowizrol) * Bulldogs (Newburg) * Bruins (Stubits) * Winnetka (Price)

16 & UNDER AA
Vikings (Malliaras) * Sabres (Chelios) * Jets (Kotrba) * Northern Express (Dolan)
Falcons (Heelan) * West Dundee (Rewiako) * West Dundee (Cohn) * Cyclones (Cannizzo)

18 & UNDER AA
Falcons (Heelan) * Bloomington (Prewitt) * West Dundee (Cohn) * Sabres (Chelios)
Cyclones (Breslin) * Ice Dogs (Meo) * Hawks (Daniels) * Bruins (Rohdenburg)



Categories: featured, State Tournament, Tier II Hockey

Tags: , , ,

%d bloggers like this: